Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu - 29 marca 2020 r.

 

1. Wszystkie Msze św. są transmitowane przez naszą stronę internetową. Zachęcamy do wspólnego (rodzinnego) korzystania z transmisji.

2. Nadszedł czas rekolekcji parafialnych. W tym Wielkim Poście ma on bardzo specyficzny charakter. Nie wychodzimy z domu, ale możemy uczestniczyć we Mszach św. przez internet. Nauki rekolekcyjne będą głoszone przez naszych księży. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi aż do środy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. codziennie po Mszy św. porannej i do godz. 10.00. Po południu od 16.00-18.00.

4. Przestrzegajmy zarządzeń i zwróćmy uwagę, by nie było nas w kościele więcej niż 5 osób. Te przepisy mają ochronić nasze życie i zdrowie. Sytuacja, w której jesteśmy wymaga od nas mądrości i wiary.

5. Wspólna modlitwa różańcowa codziennie o 20.30.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół i przekazują ofiary na konto parafialne.

7. Dzisiaj w tygodniku "Niedziela" – naukowcy przekonują, że ludzie wierzący lepiej znoszą stres i mniej panikują.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Roberta Bilskiego i Genowefę Marchewka. Wieczny odpoczynek...

9. Słowa Papieża Franciszka – „Jeżeli nie ma kapłana, który mógłby cię wyspowiadać, to porozmawiaj z Bogiem, twoim Ojcem i powiedz Mu prawdę: "Panie, zrobiłem to, i tamto... Przebacz mi" i proś o przebaczenie z całego serca, z aktem żalu i obiecaj, że potem się wyspowiadasz, ale teraz Panie przebacz mi. I od razu powrócisz do łaski Bożej.