Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkanocna (19.04.2020)

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkanocna (19.04.2020)

II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 19. 04. 2020

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Zapraszamy dziś na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15. 00.

2. Z uwagi na trwającą epidemię jesteśmy zmuszeni przełożyć uroczystości parafialne dotyczące sakramentów dzieci i młodzieży. I tak, sakrament bierzmowania odbędzie się 15 września o godz. 18.00, natomiast I Komunię Świętą planujemy na 13 września. Mamy nadzieję, że sytuacja na tyle się ustabilizuje, że uda nam się w tych terminach przeprowadzić nasze uroczystości.

3. W środę 22 kwietnia br., czyli w dniu planowanej pielgrzymki tegorocznych maturzystów Diecezji Radomskiej na Jasną Górę, o godz. 18.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Maturzystów. Modlitwie będzie przewodniczył Biskup Henryk Tomasik.

4. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie celebrowane są Msze św. o godz. 7. 00 i 18. 00. Różaniec odmawiamy o 20. 30. Wszystkie nabożeństwa są transmitowane przez internet.

5. W najbliższym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie po Mszy św. wieczornej, aż do godz. 21. 00.

6. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na „Szkołę Modlitwy z psalmem 118“.

7. Bardzo dziękujemy za Wasze uczestnictwo w nabożeństwach on-line i za wszelkie wyrazy pamięci, życzliwości i przesyłane na konto parafialne ofiary. Bóg zapłać.

8. Od jutra na każdej Mszy św. i nabożeństwie w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć do 50 osób. Nasz kościół jest przestronny i mamy nadzieję, że przestrzegając zasad bezpieczeństwa każda z 50-ciu osób znajdzie dla siebie miejsce dogodne i bezpieczne.

Wszystkim kochanym Parafianom i Sympatykom życzymy dobrego tygodnia! :-)
Szczęść Boże!
+