Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III Niedziela Wielkanocna (26.04.2020) - NIEDZIELA BIBLIJNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III Niedziela Wielkanocna (26.04.2020) - NIEDZIELA BIBLIJNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III Niedziela Wielkanocna (26.04.2020) - NIEDZIELA BIBLIJNA
 
1. Od dwunastu lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. U nas w Kościele od jutra do czwartku o 17. 30, a w piątek i sobotę o godz. 17. 00 słuchać będziemy Ewangelii Św. Mateusza.
 
2. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie po Mszy św. wieczornej aż do 21. 00. Różaniec odmawiamy o 20. 30. Wszystkie nabożeństwa są transmitowane przez internet.
 
3. W piątek rozpoczniemy Maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17. 30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Zachęcamy do śpiewu litanii także w domach.
 
4. Spowiedź pierwszopiątkowa od 17. 00 – 18. 00 i po Mszy św. od 19. 00 - 20. 30.
 
5. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej. Jest to również Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych i naszej Ojczyzny.
 
6. W tę sobotę obchodzić będziemy przeniesioną z niedzieli Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o 7. 00, 10. 00 – za Ojczyznę i o godz. 18. 00.
 
7. W najbliższą niedzielę adoracja dla Rodziny Różańcowej o godz. 8. 00.
 
8. Teraz na każdej Mszy św. i nabożeństwie może uczestniczyć do 50 osób. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa i gorąco zachęcamy, aby każda z 50-ciu osób znajdująca się w Kościele znalazła dla siebie bezpieczne miejsce. Siadajmy w ławkach w nawie głównej czy przy ścianach kościoła w stosownym oddaleniu od siebie.
 
9. Bardzo dziękujemy za Wasze uczestnictwo w nabożeństwach on-line i za wszelkie wyrazy pamięci, życzliwości i przesyłane na konto parafialne ofiary. Bóg zapłać.
 
10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ przeczytamy o św. Katarzynie ze Sieny, patronce Europy, która doradzała papieżom oraz znajdziemy odpowiedź na pytanie – dlaczego w rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym warto wrócić do lektury Pisma Św.? Natomiast w tygodniku „Niedziela“ o nowej sytuacji związanej z I Komunią Św. dla naszych dzieci. Jest również do nabycia dwusetne wydanie dwumiesięcznika „Misyjne drogi“. Zapraszamy do lektury.
 
Wszystkim kochanym Parafianom i Sympatykom życzymy dobrego tygodnia :-)
Niech Pan Bóg obdarza Was swoim błogosławieństwem!
+