Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (03.05.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (03.05.2020)

IV Niedziela Wielkanocna (03.05.2020)


1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Dlatego w najbliższym tygodniu w czasie Majówki o godz. 17. 30 polecać będziemy te intencje.

2. W poniedziałek o powołania do życia konsekrowanego modlić się będziemy z naszymi Siostrami Zakonnymi. We wtorek zapraszamy osoby należące do Apostolatu „Margaretka”. W środę pomodlimy się za siostry i księży pochodzących z naszej Parafii, a więc zapraszamy ich rodziców. W czwartek polecimy Panu Bogu nowe powołania kapłańskie z naszej Wspólnoty Parafialnej. Aktualnie w seminariach są trzej nasi klerycy. W piątek z Grupą Misyjną pomodlimy się o nowe powołania misyjne.

3. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie po Mszy św. wieczornej aż do 21. 00. Różaniec odmawiamy o 20. 30.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 19. 00 na "Szkołę modlitwy Psalmami".

5. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – zdrowy i niezdrowy kult Maryi – czym są i jak je od siebie odróżnić. Natomiast w tygodniku „Niedziela“ przeczytamy o Maryi naszej Królowej. Zapraszamy do lektury.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Józefa Borucha. Wieczny odpoczynek...

7. Na koniec posłuchajmy słów Ks. Bp Ordynariusza:

Chrześcijaństwo – to przede wszystkim Jezus Chrystus ze swoją Męką, Krzyżem, Śmiercią i Zmartwychwstaniem. Te zbawcze wydarzenia ukazują prawdę o Bożym Miłosierdziu i nadziei nowego życia. Prawdziwy chrześcijanin przyjmuje te prawdy z wiarą i wdzięcznością. Bardzo ważnym znakiem tej wiary i wdzięczności wobec Pana Boga jest troska o pogłębienie naszej relacji z Panem Bogiem. Przez modlitwę i życie sakramentalne ożywiamy i pogłębiamy naszą wiarę i miłość. Znakiem troski o nasze życie duchowe jest przystępowanie do Sakramentu Pokuty i udział w Eucharystii. To właśnie dlatego II Przykazanie Kościelne przypomina nam: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty”. Natomiast III Przykazanie Kościelne mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.

Drodzy Siostry i Bracia!
Okres Wielkanocny trwa. Zapraszam do wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

Niech Pan Bóg błogosławi nas na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.
+ Henryk Tomasik