Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKANOCNA (10.05.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKANOCNA (10.05.2020)

V Niedziela Wielkanocna
10. 05. 2020


1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17. 30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Z racji epidemii nie odbędzie się procesja fatimska, ale po Mszy św. wieczornej wspólnie odmówimy różaniec.

3. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka dzień -14 maja będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. U nas - jak co dzień – nasze nabożeństwo majowe, adorację i różaniec poświęcimy w/w intencji.

4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zyskał miano „łowcy dusz”. Jego relikwie znajdują się w naszym kościele. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.

5. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie po Mszy św. wieczornej aż do 21. 00. Różaniec odmawiamy o 20. 30.

6. Dziś zapraszamy o godz. 19. 00 na „Szkołę modlitwy z Psalmem"

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – tron i ołtarz – czy to tylko władza świecka i duchowna? Natomiast w tygodniku „Niedziela“ przeczytamy nieznane notatki siostry Łucji, wizjonerki z Fatimy. Zapraszamy do lektury.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ireneusza Kończaka. Wieczny odpoczynek...