Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (17.05.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (17.05.2020)

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 17.05.2020

 

  1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17. 30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  4. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie po Mszy św. wieczornej aż do 21. 00. Różaniec odmawiamy o 20. 30.
  5. W gablocie znajdziemy całościową ofertę programową Telewizji Polskiej związaną z obchodami 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
  6. W związku z pandemią koronawirusa i zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa nasze parafialne uroczystości są przeniesione na wrzesień. 13 września to data I Komunii św. Rocznica I Komunii św. odbędzie się 20 września.
  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – tak niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża. Natomiast w tygodniku „Niedziela“ przeczytamy o św. Janie Pawle II w jego 100. rocznicę urodzin. W najnowszym „Małym Gościu“: komiks prezentujący postać prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do lektury.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Alicję Kiepiel. Wieczny odpoczynek...