Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (24.05.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (24.05.2020)

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, 24.05.2020

 

1. Przed nami ostatni tydzień maja. Gorąco polecamy majówki i wspólne śpiewanie Litanii Loretańskiej ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele  o godz. 17. 30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na majówkę o godz. 17. 30. Przez wstawiennictwo Maryi, najpiękniejszej z Matek, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

3. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie po Mszy św. wieczornej aż do 21. 00. Różaniec odmawiamy o 20. 30.

4. Od dzisiaj prosimy o zgłaszanie się po odbiór nagród do zakrystii, za konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną, który odbył się na parafialnym facebooku w kwietniu.

5. W najbliższą sobotę, 30 maja, o godzinie 10. 00, w katedrze radomskiej, 5 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy Bogu za dar nowych kapłanów dla naszej diecezji. Święcenia kapłańskie i Msze Święte prymicyjne przypominają nam o potrzebie modlitwy i wspierania kapłanów i kandydatów do kapłaństwa. Wyrazem tej troski będzie taca z najbliższej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, 31 maja, przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Już dzisiaj dziękujemy za przekazywane ofiary, i zapewniamy o modlitwie za naszych dobrodziejów. Podpisał - Ks. Jarosław Wojtkun, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

6. Chcemy bardzo serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na funkcjonowanie naszej parafii. Te złożone ofiary – przynoszone w kopertach i wykonanych przelewach - pozwalają na opłacenie wszystkich parafialnych należności i wykonywanie bieżących drobnych prac. Bardzo nas cieszy odpowiedzialność za parafię również w tym wymiarze naszego funkcjonowania.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Natomiast w tygodniku „Niedziela“ przeczytamy m. in. o biblijnych matkach. W najnowszym „Małym Gościu“: komiks prezentujący postać prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do lektury.