Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (31.05.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (31.05.2020)

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 31.05.2020

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o 7. 00 i 18. 00.
 2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz.17. 30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których zaśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 3. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy także kleryków naszej parafii. Zapraszamy na godz. 17. 30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Spowiedź św. od 17. 00 i po Mszy św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu do 20. 30. Po długim czasie nieobecności i braku rozgrzeszenia sakramentalnego zapraszamy gorąco do spowiedzi św. W sobotę po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. W niedzielę natomiast adoracja i zmiana tajemnic różańcowych dla Rodziny Różańcowej o 8. 00.
 5. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie po Mszy św. wieczornej aż do 21. 00. Różaniec odmawiamy o 20. 30.
 6. 11 czerwca Boże Ciało. W tym roku z procesją udamy się ulicami: Powst. Śląskich i Andersa. Pierwszy Ołtarz przy Krzyżu na parkingu ul. Powst. Śląskich. Na skrzyżowaniu ulic Andersa i ks. Skorupki zatrzymamy się przy II Ołtarzu. Trzeci ołtarz tradycyjnie przy Krzyżu na Górce, a IV przy Kościele. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Dziękujemy Panu Bogu, że szczęśliwie przeżyliśmy ten czas epidemii i obostrzeń i powoli wracamy do aktywnego życia. Zapraszamy Was, Kochani Parafianie i Sympatycy do uczestnictwa osobistego we Mszach św. niedzielnych, świątecznych i w dni powszednie. Wraca katecheza chrzcielna w I i III czwartek miesiąca o godz. 19. 00. Pamiętajmy, że nadal obowiązują maseczki i bezpieczny dystans.
 8. Od jutra transmisja Mszy św. dla chorych z naszego kościoła w dni powszednie tylko o 7. 00, natomiast w niedziele tylko o 10. 00 i 18. 00.
 9. W dniach 5-7 czerwca zapraszamy młodzież na internetowe rekolekcje pt. „On Jest“. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej i parafialnym facebooku. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i oczywiście wszystkich innych zainteresowanych.
 10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba. W Tygodniku „Niedziela“ przeczytamy – kto dzis idzie za Jezusem?
 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Tomasza Wójcickiego. Wieczny odpoczynek...