Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

OGŁOSZENIA - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (07.06.2020)

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

 
2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz.17. 30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe. Gorąco zapraszamy

3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszej Parafii. Udekorujmy nasze domy wstawiając w okna czy na balkony święte obrazy lub emblematy eucharystyczne. Pamiętajmy, żeby otworzyć Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Po Mszy św. o godz. 10. 00 ruszy procesja. Według najnowszych rozporządzeń – podczas procesji nie obowiązują żadne limity udziału wiernych. Prosimy jedynie o założenie maseczek. Kochani Parafianie! Gorąco zachęcamy do udziału w procesji, do publicznego wyznania swojej wiary. Pierwszy ołtarz ustawimy na parkingu przy ul. Powst. Śląskich, drugi na skrzyżowaniu ulic Ks. Skorupki i Andersa. Na górce trzeci ołtarz, a czwarty przy Kościele. Proszę o pomoc w ustawieniu ołtarzy w środę o 15. 30.

4. W Boże Ciało Msze św. będą sprawowane o 7. 00, 8. 30, 10. 00, 12. 45 i 18. 00.

5. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie po Mszy św. wieczornej aż do 21. 00. Różaniec odmawiamy o 20. 30.

6. W sobotę 13 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję fatimską ze wspólną modlitwą różańcową.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – duchowa procesja Bożego Ciała. W Tygodniku „Niedziela“ przeczytamy – że ludzie są najcenniejszym skarbem każdego przedsiębiorstwa. Jest także do nabycia dwumiesięcznik „Misyjne Drogi“ a w nim o św. Janie Pawle II , który nazwany był papieżem misji.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Mariana Grzywacza. Wieczny odpoczynek...