Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (14.06.2020)

OGŁOSZENIA (14.06.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (14.06.2020)

  1. Dziś gościmy ks. Zbigniewa Lenarda, który posługuje wśród katolików w Kazachstanie. Jako misjonarza - otoczmy go naszą modlitwą i wesprzyjmy ofiarami.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 17. 30 modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa, a po niej procesja eucharystyczna. W czwartek zakończenie oktawy i poświęcenie wianków i ziół.
  3. We wtorek, 16 czerwca, nasza parafia przeżywać będzie 40-godzinne nabożeństwo. Przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu. W ciągu dnia znajdźmy chwilę na adorację Najśw. Sakramentu. W gablocie wywieszony jest program adoracji poszczególnych bloków. Msze św. w tym dniu o godz. 7. 00 i 18. 00. Skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania.
  4. W najbliższy czwartek, 18 czerwca, odbędzie się spotkanie tylko dla kobiet. Msza św. o godz. 18. 00, następnie konferencja ks. Marka Dziewieckiego - “Jak radzić sobie z emocjami?”, a o godzinie 20. 30 koncert uwielbienia z zespołem “Jak najbardziej”. Spotkanie będzie miało miejsce w kościele św. Wacława na Starym Mieście i w ogrodach “Arki”.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę natomiast czcić będziemy Niepokalane Serce Maryi.
  6. Dziś o godzinie 19.00 zapraszamy na kolejną Szkołę Modlitwy Psalmami. Tym razem będziemy rozważać Psalm 123.
  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – o przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie. W najnowszym „Małym Gościu“ – jak spędzić fantastyczne wakacje, zwiedzając nasz piękny kraj. W Tygodniku „Niedziela“ przeczytamy o nowych zagrożeniach i jak się przed nimi chronić. Jest także do nabycia dwumiesięcznik „Misyjne Drogi“ a w nim o św. Janie Pawle II , który nazwany był papieżem misji.