Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (21.06.2020)

OGŁOSZENIA (21.06.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (21.06.2020)

 

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych o godz. 17. 30 wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.
  2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17. 30.
  3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W Litanii do Wszystkich świętych Św. Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. W tym dniu polecamy w modlitwie   Prałata Jana. Msze Św. będą sprawowane w Jego intencji tego dnia o 7. 00 i 18. 00 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 10. 00.
  4. Również w przyszłą niedzielę o 10. 00 będzie sprawowana Eucharystia za naszego kolejnego solenizanta ks. Piotra.
  5. We czwartek, 25 czerwca, o godz. 7. 00 Msza św. z udziałem Rodziny Adopcyjnej Dziecka Poczętego.
  6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Dlatego w czwartek o godz. 18. 00 będziemy dziękowali za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem w czasie Eucharystii o godz. 18. 00. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Zakończmy ten rok szkolny spowiedzią św. i dlatego zapraszamy w pon od 17. 00 klasy IV i V. We wtorek o 17. 00 klasy VI i VII, w środę także o 17. 00 kl. VIII i młodzież szkół średnich.  
  7. Tradycyjnie, 25 czerwca, o godz. 9.00 w radomskiej katedrze rozpocznie się XXXI Piesza Pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji trzeźwości.
  8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie. W najnowszym „Małym Gościu“ – jak spędzić fantastyczne wakacje, zwiedzając nasz piękny kraj. W Tygodniku „Niedziela“ przeczytamy o misji specjalnej – o ojcostwie; garść myśli ku refleksji z okazji dnia ojca. Jest także do nabycia dwumiesięcznik „Misyjne Drogi“ a w nim o św. Janie Pawle II , który nazwany był papieżem misji.

 

 

Komunikat w związku z 15. Rocznicą

koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej

 

 

Czcigodni Księża

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Siostry i Bracia

 

W dniu 2 lipca 2005 roku został uroczyście ukoronowany, dzięki decyzji Św. Jana Pawła II, koronami papieskimi, Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Zbliża się 15. rocznica tego, doniosłego wydarzenia.

W dniu 2 lipca 2020 roku będziemy przeżywali jubileuszowe dziękczynienie za dar Bożego Miłosierdzia, za NMP Matkę Miłosierdzia oraz za koronację Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej. Będzie to także nasze diecezjalne dziękczynienie za Osobę i pontyfikat Św. Jana Pawła II, który odegrał niezwykłą rolę w historii Kościoła, świata, naszej Ojczyzny oraz wielu z nas.

Naszym uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Program uroczystości:

16.00 – poświecenie Drogi Różańcowej.

17.00 – koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

18.00 – koncelebrowana Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

 

Wspólnie z Księdzem Kustoszem serdecznie zapraszamy na te uroczystości.

 

+ Henryk Tomasik

Biskup Radomski