Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (28.06.2020)

OGŁOSZENIA (28.06.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (28.06.2020)

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. Jutro - 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
 3. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 17. 45. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.
 4. W czasie wakacji w dni powszednie prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Mszą św. Będziemy obecni w konfesjonale już pół godziny przed każdą Eucharystią
 5. W pierwszy czwartek adoracja w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych od godz. 17. 00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15. 00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a spowiedź św. od godz. 16. 30.
 7. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7. 00.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 8. 00 adoracja i zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR.
 9. Wypominki jutro i we wtorek o 17. 30.
 10. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W czasie wakacji spowiadamy przed każdą Mszą św. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – rozpoczyna się cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy“ – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. W Tygodniku „Niedziela“ przeczytamy jak będą w tym roku wyglądamy piesze pielgrzymki oraz o tym, że w Kościele chodzi przede wszystkim o Jezusa.
 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Marię Czarską, Bogdana Wojtunika, Jerzego Kutkowskiego i Macieja Tkaczyka. Wieczny odpoczynek…