Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (26.07.2020)

OGŁOSZENIA (26.07.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (26.07.2020)

 

  1. Dziś wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
  2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17. 45, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
  3. Sierpień jest dla nas miesiącem trzeźwości. Niech moje postanowienie abstynencji będzie pomocą drugiemu człowiekowi borykającemu się z nałogiem.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy św. porannej powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  5. W przyszłą niedzielę o 8. 00 adoracja dla Rodziny Różańcowej.
  6. Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn w niedzielę, 2 sierpnia, do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej (Struga) Mszą św. o godz.15.00, po której wyjdziemy procesyjnie, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.
  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – gdy ufnie zwróciła się do Boga w sytuacji bez wyjścia, doczekała się odpowiedzi. Wychowywała dziecko, które nie znało pojęcia „grzech“. Co wiemy o św. Annie, babci samego Syna Bożego? W tygodniku „Niedziela“ znajdziemy odpowiedź na pytanie – czy słowo Boże może wychowywać? Oraz przeczytamy o śp. Kardynale Grocholewskim. To artykuł naszego parafianina Krzysztofa Tadeja.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Krystynę Śliwińską. Wieczny odpoczynek…