Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
strona startowa Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - V Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela zwykła - 10 lutego 2019 r.

 

 

1.     Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 10.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Spowiedź św. już od godz. 9.30.

 

2.     Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

 

3.     W związku z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa naszego ks. Prałata proszę wszystkich liderów wspólnot działających w naszej Parafii na spotkanie jutro o godz. 19.00. Przy okazji organizacji tego Święta będziemy potrzebowali zdjęć ks. Prałata z różnego okresu jego kapłaństwa. Prosimy o chwilowe nam użyczenie.

 

4.     Caritas Diecezji Radomskiej, aby móc lepiej i efektywniej pomagać zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia i choroby. Dziękujemy za zaufanie. Nr KRS niezbędny do podania w PIT oraz nowe zasady rozliczania, znajdą Państwo na ulotkach i plakatach. Najczęściej środki pomagają w: dofinansowaniu kosztów leczenia i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego do 4 wypożyczalni (m.in. u chorych jest 350 łóżek elektrycznych), leczeniu, dożywianiu, edukacji i wypoczynku dzieci oraz pomagają rodzinom w sytuacjach losowych.

 

5.     Zapraszamy dzieci – duże i małe - na zabawę karnawałową, która odbędzie się 23 lutego o godz. 12.00. Zapisy dzisiaj po Mszach św. o 11.30 i 12.45 na salce katechetycznej. Zapewniamy konkursy, nagrody i wspaniałą karnawałową atmosferę.

 

6.     W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Jana Jerzego Zychowskiego i Henryka Bielikowa. Wieczny odpoczynek…

 

7.     Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz o nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat.

wozki sklepowe