Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
strona startowa Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - VIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - VIII Niedziela zwykła - 3 marca 2019 r.

 

1.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

 

2.    Jutro uroczystość św. Kazimierza, patrona naszej Diecezji i naszego Miasta. Centralna Msza św. odpustowa w Bazylice na Zamłyniu o godz. 18.00.

 

3.    Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową  z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zachęcamy do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że dorośli do 60 r. życia oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

 

4.    Jak co roku w Środę Popielcową rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci. Prosimy Was Drodzy Rodzice – bądźcie z Waszymi dziećmi.

Nauki rekolekcyjne:

- we środę o godz. 8.30 dla dzieci klas IV –VIII oraz III Gimnazjum

- o godz. 10.00 dla dzieci 0-III;

- o godz. 15.00 dzieci starsze od V-VIII i III Gimnazjum

- o godz. 16.00 dzieci od O - IV

 

Prosimy Parafian o modlitwę w intencji tych rekolekcji. Program rekolekcji znajduje się w gablocie i na stronie naszej Parafii.

 

5.    Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 18.30. Dzieci będą odprawiały swoją Drogę krzyżową o godz. 16.30.

 

6.    W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 17.15.

 

7.    W najbliższy czwartek adoracja i modlitwy o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne o godz. 17.00.

 

8.    Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych zostało przeniesione z 10 na 17 marca.

 

9.    Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – „kto kocha Kościół“, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą

wozki sklepowe