Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
strona startowa Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

 

1.    Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

2.    Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

3.    We wtorek uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła i wszystkich mężczyzn. Dlatego zapraszamy mężczyzn we wtorek o godz. 17.30 do wspólnej modlitwy różańcowej w Waszej intencji.

4.    Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 serdecznie zapraszają na „Dzień Otwarty Szkoły”, 18 marca, w poniedziałek w godzinach od 15.30 – 18.00.

5.    Wezwanie Świętego Jana Pawła II do „wielkiej mobilizacji sumień w obronie życia” nabiera dziś w Polsce szczególnej aktualności w obliczu wielkiej mobilizacji sił przeciwnych życiu i rodzinie. Konkretną formą świadectwa w obronie życia i rodziny będzie Narodowy Marsz Życia  w Warszawie, organizowany w niedzielę 24 marca 2019 r. Marsz rozpocznie się o godzinie 13.30 na Placu Zamkowym. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej organizuje wyjazd autokarami o godz. 9.30. Koszt ponoszony przez uczestników wynosi tylko 10 zł. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

6.    Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym.

W najnowszym „Małym Gościu“ – o fotografii Jezusa.

wozki sklepowe