Naszą witrynę przegląda teraz 169 gości 
strona startowa Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019 r.

 

1.       Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Znakiem mojej miłości do Chrystusa niech będzie uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nabożeństwa o godz. 18.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 21.00.

 

2.       Chrzest w Wielkanoc o 12.45.

 

3.       Od przyszłej niedzieli cała nasza Parafia przeżywać będzie czas Rekolekcji.  Gorąco prosimy o modlitwę w intencji tych świętych dni i o. Terencjana, naszego rekolekcjonisty. Szczegółowy program jest podany na stronie internetowej Parafii i wywieszony w gablocie.

 

4.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek od 17.00 zapraszamy na adorację w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek adoracja przed Najświętszym Sakramentem i spowiedź św. od godz. 15.00. Dzieci klas IV przychodzą do spowiedzi o 17.15. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi oddamy w sobotę o godz. 7.00. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca adoracja i zmiana tajemnic różańcowych od godz. 8.00.

 

5.       Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 i 18.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

 

6.       W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców ul. Kotarbińskiego 4, którzy gościli Maryję w Figurze Fatimskiej. Eucharystia będzie sprawowana w Waszej intencji. Na tę Mszę św. zapraszamy także parafian z Kotarbińskiego 5, którzy przyjmą do siebie Naszą Matkę, Maryję.

 

7.       W przyszłą niedzielę po Mszach św. o 11.30 i 12.45 dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą sprzedawały ozdoby świąteczne – a uzyskany dochód zostanie przeznaczony na chore dzieci. Natomiast 14 kwietnia w ramach akcji „Pola Nadziei“, każdy kto wesprze leczenie chorych dzieci otrzyma żółtego żonkila.

 

8.       Nasza starsza schola za tydzień w niedzielę będzie rozprowadzała palmy. Pozyskane środki przeznaczą na wakacyjną formację i wypoczynek.

 

9.       W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Bogdana Kowalskiego i Zofię Sokołowską - Wieczny odpoczynek…

 

10.   Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – bezpłatny i praktyczny dodatek zdrowotny „Ziołowa Apteczka na wiosnę“.

wozki sklepowe