Naszą witrynę przegląda teraz 166 gości 
strona startowa Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu - 7 kwietnia 2019 r.

 

 

1.    Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Słowo Boże głosi Terencjan Krawiec, bernardyn, którego raz jeszcze witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i podany na stronie internetowej. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę już tradycyjnie o 7.00, 9.00 i 18.00  Jutro spotkanie po Mszy św. wieczornej dla kobiet, a we wtorek o tej samej porze dla mężczyzn. Młodzież zapraszamy w poniedziałek o godz. 20.00.

Spowiedź św. we środę od 7.30  do 10.00 i po południu UWAGA!!!! od 16.30 do 19.30. Msze św. w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00.

 

2.    Do chorych ze spowiedzią i Komunią św. pójdziemy we czwartek 11 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych w zakrystii.

 

3.    Dziś o godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia w intencji parafian z ul. Kotarbińskiego 4, którzy przez ostatnie miesiące gościli Maryję Figurze Fatimskiej. Na tę Mszę św. gorąco zapraszamy również mieszkańców bloku Kotarbińskiego 5, gdyż teraz Maryja udaje się do Was.

 

4.    O 11.30 i 12.45 dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą sprzedawały ozdoby świąteczne – a uzyskany dochód zostanie przeznaczony na chore dzieci. Natomiast za tydzień w ramach akcji „Pola Nadziei“, każdy kto wesprze leczenie chorych dzieci otrzyma żółtego żonkila.

 

5.    Nasza starsza schola rozprowadza palmy. Pozyskane środki przeznaczą na wakacyjną formację i wypoczynek.

 

6.    Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św., a po Mszy św. o godz. 11.30 procesja z palmami. Dzieci przychodzą na godz. 12.45 i czekają na procesję przed kościołem.

 

7.    Planując zajęcia w Wielkim Tygodniu uwzględnijmy swą obecność na liturgiach Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek liturgia o godz. 18.00, natomiast liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. To są najważniejsze dni w całym roku liturgicznym, dlatego zachęcamy gorąco do wzięcia udziału.

 

8.    W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego.

 

9.    Dziś o 19.15 na Placu Konstytucji 3 Maja przed kościołem garnizonowym Różaniec, jako ekspiacja Bogu za grzechy przeciwku życiu.

 

10.  W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności  - Franciszka Jawornika i Kacpra Kowalczyka.

 

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli. Ponadto przeczytamy o objawieniach Matki Bożej w Kibeho.

 

 

wozki sklepowe