Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
strona startowa Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - Niedziela Palmowa

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019 r.

 

1. Dziękujemy Panu Bogu za czas parafialnych rekolekcji, za rekolekcjonistę o. Terencjana, za przeżytą spowiedź św.

 

2. Przed nami najważniejsze dni w ciągu roku i najważniejsze wydarzenia naszego Odkupienia. Postarajmy się uczestniczyć w Liturgiach Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nie będzie porannej Mszy św., zapraszamy natomiast na Laudesy – na modlitwę psalmami o godz. 7.00. Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po powrocie z Kościoła zasiądźmy do wspólnej kolacji. Niech Głowa rodziny pomodli się o jedność i miłość w Rodzinie. A po kolacji gorąco zachęcamy do ponownego odwiedzenia Świątyni. Adorację  o 21.00 poprowadzi Oaza Rodzin.

 

3. W Wielki Piątek Kościół zaprasza wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja Krzyża świętego. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00, wcześniej, bo o godz. 9 zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową, a na godz. 15.00 wszystkich dorosłych. Ostatnie Gorzkie Żale o godz. 21.00. Nasza młodzież zaprasza na Adorację o godz. 22.00. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia.

 

4. Liturgia Wigilii Paschalnej sprawowana o godz. 21.00 jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zakończy się po północy procesją rezurekcyjną. Błogosławienie pokarmów od godz. 9.00 – do 13.00. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Po poświęceniu zatrzymajmy się choć kilka minut na adoracji.

 

5. W Wielkanoc pierwsza Msza św. o godz. 7.00. W I i II dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. A chrzty będą udzielane na Mszy św. o godz. 12.45.

 

6. W gablocie wywieszony jest program Liturgii Triduum Paschalnego i adoracji dla poszczególnych bloków i ulic.

 

7. Po Mszach św. zbiórka do puszek na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego.

 

8. Dzieci ze szkolnego koła „Caritas“, w ramach akcji „Pola Nadziei“, zbierają na leczenie chorych dzieci. Każdy kto wesprze tę akcję otrzyma żółtego żonkila.

 

9. Jutro ósmoklasiści piszą egzaminy. Zapraszamy rodziców i uczniów na Mszę św. w Waszej intencji o godz. 7.30.

 

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności – Elżbietę Żywar, Lucynę Natorską i Zygmunta Stafańskiego.

 

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego. W „Małym Gościu“ – znane i lubiane piosenki Arki Noego.

 

 

wozki sklepowe