Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
strona startowa Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkanocna - 28 kwietnia 2019 r.

 

1.         Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Zapraszam więc dziś o godz. 15.00, by wspólnie pomodlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałować relikwie św. Siostry Faustyny.

 

2.         Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących. Tradycyjnie zbierane dziś ofiary są przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

 

3.         Od środy - 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

 

4.         W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele. Nie będzie jedynie mszy o godz. 20.00.

Spowiedź św. w czasie każdej Mszy św. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5.         Przed nami pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela maja.

 

6.         We czwartek adoracja od godz. 17.00 w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. Zapraszamy szczególnie członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Radomskiego Seminarium, rodziców naszych kapłanów i sióstr zakonnych, a także osoby modlące się w Margaretkach. Pamiętajmy, że 2 maja jest Dniem Flagi.

 

7.         W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej.

 

8.         W najbliższą niedzielę o godz. 8.00 adoracja dla Rodziny Różańcowej.

 

9.         Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – polecamy  m. in. reportaż o historii relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej  kaplicy w Białymstoku.

 

10.     W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Teresę Mosionek. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

wozki sklepowe