Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
strona startowa Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2019 r.

 

1.         Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 

2.         Przez cały Tydzień Biblijny pragniemy jako parafialna wspólnota pochylić się nad fragmentami Ewangelii św. Jana. Lektura i krótka medytacja słowa Bożego codziennie o godz. 17.00.

 

3.         Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30.

 

4.         W naszej Parafii I Komunia św. odbędzie się 26 maja o godz. 10.00. Tegoż samego dnia, ale o godz. 11.30 pierwszą swą Eucharystię będzie celebrował ks. Dominik Borowski.

Rocznica I Komunii św. już w najbliższą niedzielę - 12 maja o godz. 10.00 i 11.30, a młodzież do sakramentu bierzmowania przystąpi 12 czerwca.

Procesja Bożego Ciała - 20 czerwca - przejdzie ulicami Orląt Lwowskich, przez Etiudę, Zbrowskiego, Gołębiowską i Powstańców Śląskich. Prosimy o przygotowanie trasy procesji zwłaszcza w okolicach garaży i tunelu.

 

5.         W poniedziałek o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

6.         Próby dzieci rocznicowych we wtorek po Mszy św. wieczornej dla klas IV a, b, c, natomiast w środę o tej samej porze dla klas IV d, e, f.

 

7.         Spowiedź dla dzieci klas IV i ich rodzin w piątek - 10 maja o godz.:

15.00 – IVa; 15.30 – IVb; 16.00 – IVc; 16.30 – IVd; 17.00 – IVe; 17.30 - IVf  .

 

8.         Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – na czym polega prawdziwy kult maryjny. Jest także do nabycia dwumiesięcznik – „Misyjne Drogi”. Tematem numeru są kobiety i ich sytuacja w krajach misyjnych.

 

9.         W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Romana Matrackiego. Wieczny odpoczynek…

wozki sklepowe