Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
strona startowa Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkanocna - 12 maja 2019 r. 

 

1.      Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. To szczególna okazja do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej zapraszamy przez cały tydzień na majówki o godz. 17.30.

W poniedziałek o powołania do życia konsekrowanego modlić się będziemy z naszymi Siostrami Zakonnymi. We wtorek zapraszamy osoby należące do Apostolatu „Margaretka”. W środę pomodlimy się za księży i siostry pochodzące z naszej Parafii, a więc zapraszamy ich rodziców. We czwartek polecimy Panu Bogu nowe powołania kapłańskie z naszej Wspólnoty Parafialnej. W piątek z Grupą Misyjną pomodlimy się o nowe powołania misyjne.

 

2.     Jutro, dnia 13 maja, rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13.  dnia miesiąca od maja do października po Mszy św. Wieczornej.

 

3.     W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Karmelitanki, które posługują w Polsce i krajach misyjnych – Burundi, Rwandzie, Kamerunie. Prowadzą szkoły i przedszkola, przychodnie. Czynnie zajmują się ewangelizacją. Zechciejmy wesprzeć dzieła misyjne prowadzone przez to Zgromadzenie.

 

4.     Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy do uczestnictwa w 5. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 25-26 maja br. Szczegóły w gablocie.

 

5.     Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi spełniły się?

wozki sklepowe