Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (20.11.2022)

 1. Dziś obchodzimy nasze patronalne święto – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Główna Msza św. odpustowa jest celebrowana o godz. 11.30. Wieczorem o 17.30 zaśpiewamy nieszpory z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”.

 2. Dziś o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

 3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

 4. We wtorek, 22 listopada, wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Dziękujemy Dobremu Bogu za naszą siostrę organistkę Patrycję, za chór, za schole i składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

 5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, którzy kochają i czczą św. o. Pio.

 6. W piątek o godz. 7.00 gromadzi się na porannej Mszy św. Rodzina Adopcyjna Dziecka Poczętego. A wieczorem o godz. 17.00 zapraszamy do kina Helios na film o Prymasie Tysiąclecia - błogosławionym kard. Stefanie Wyszyńskim : „Prorok”. Zapisy w zakrystii. Cena 15 zł.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o 6.00. Pierwsza Msza św. w niedzielę w okresie Adwentu również o godz. 6.00. Niech to będzie nasze wspólne przygotowanie do Narodzenia Pańskiego – to dobry czas dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomyślmy również o przygotowaniu bądź zakupie lampionów. Oczywiście dzieci zapraszamy po Roratach na bułkę i kakao.

 8. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary zebrane są przeznaczone na utrzymanie naszych Sióstr, którym z serca dziękujemy za ich piękną posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej.

 9. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.

 10. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m. in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego wg wizji św. siostry Faustyny. Tygodnik Niedziela” zachęca do refleksji: jak w obliczu wszechobecnych już ozdób choinkowych nie stracić tego wyjątkowego czasu jakim jest Adwent? Co zrobić żeby te zewnętrzne „przyspieszacze” nas nie pokonały? Dzieci w „Małym Gościu“ mają do rozwiązania specjalne zadania adwentowe. Na stoliku za ławkami są do nabycia kalendarze misyjne. Za dobrowolną ofiarą wspieramy misje w Ghanie.

 11. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca Andrzej Waniek. Wieczny ..