Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU (27.11.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU (27.11.2022)

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 6.00, a już o 5.30 śpiewać będziemy Godzinki. Przynieśmy lampiony, by na zakończenie każdej Mszy Św. zanieść Boże światło z błogosławieństwem do domów. Dzieci po roratach zapraszamy na bułkę i kakao do salki.

 2. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Od godziny 17.30 modlimy się o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Św. zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Schole, Oazę, a także ich rodziców i bliskich.

 3. 2 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30. Dzieci kl. IV przychodzą o 17.15.

 4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po roratach.

 5. W niedzielę 4 grudnia wspomnienie św. Barbary. Tego dnia o 10.00 będzie celebrowana Msza św. za naszą Siostrę Barbarę. Zapraszamy do modlitwy.

 6. W przyszłą niedzielę na godz. 8.00 zapraszamy Rodzinę Różańcową.

 7. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 8. Opłatki, które dziś poświęcamy można nabyć w zakrystii u Sióstr. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie naszych Sióstr. Za wszelkie ofiary siostry składają serdeczne „Bóg zapłać”.

 9. I w tym roku po raz kolejny włączamy się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona podczas Wigilii świeca Caritasu niech nam przypomina o osobach potrzebujących. Nabywać je będzie można od jutra po Mszach św.

 10. Na stoliku znajdziemy list bp. Marka Solarczyka na Adwent. Zachęcamy do przeczytania w domu.

 11. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś kalendarz ścienny na 2023 r. Tygodnik „Niedziela” zachęca, byśmy uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii z miłości do Chrystusa.