Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - IV NIEDZIELA ZWYKŁA (29.01.2023)

OGŁOSZENIA - IV NIEDZIELA ZWYKŁA (29.01.2023)

  1. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiegow naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

  2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy nasze Siostry zakonne ze Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego prosząc o liczne i święte powołania do tego Zgromadzenia. Msza Św. w intencji naszych Sióstr o godz. 18.00. Zapraszamy.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na wspólną adorację, w czasie której podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz poprosimy o nowe i święte powołania także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 18.00 gromadzą się na Mszy św. wspólnoty dziecięce i młodzieżowe działające przy naszej Parafii.

  4. Tego dnia, również o godz. 18.00 rozpoczniemy przeżywanie 33-dniowych rekolekcji Oddanie 33”. Wszystkich, którzy pragną przeżyć ten niezwykły czas łaski zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziękujemy również Pani Marcie, która dziś przygotowuje nas do tych rekolekcji i życzymy darów Ducha Świętego w dalszej posłudze.

  5. W piątek spowiedź św. od godz. 16.30. Dzieci klas IV przychodzą na godz. 17.15.

  6. A w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy porannej.

  7. W przyszłą niedzielę adoracja dla Rodziny Różańcowej o godz. 8.00.

  8. Dziś o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci z klas trzecich i czwartych.

  9. Dziś w Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek o św. Janie Pawle II oraz bardzo dobry artykuł o sakramencie ratunkowym, czyli o spowiedzi św., a także o św. Teresce. W tygodniku Niedziela” znajdziemy dodatek, a w nim piękne świadectwo o tym, że jedynie codzienna modlitwa i wierność pomagają nam, by świat nas nie oszukał. W czasopiśmie naszych sióstr „Rewerzanka” przeczytamy m. in. piękne świadectwa o życiu i działalności bł. ks. Antoniego Rewery. Zapraszamy do lektury.

  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Elżbietę Dębniak. Wieczny odpoczynek…