Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12.03.2023)

OGŁOSZENIA - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12.03.2023)

  1. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy Papieża Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.

  2. W przyszłą niedzielę wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na budowę hospicjum stacjonarnego.

  3. W tym roku uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła i wszystkich mężczyzn jest obchodzona 20 marca w poniedziałek. Dlatego zapraszamy mężczyzn w ten dzień - 20 marca o godz. 17. 30 do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Kościoła i naszych rodzin.

  4. Rekolekcje parafialne od piątej Niedzieli Wielkiego Postu poprowadzi o. Mirosław Piątkowski, werbista. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

  5. W piątek o 7:00 a w niedzielę o 10:00 Msza św. w intencji s. Patrycji, naszej organistki. Powierzajmy Ją opiece Bożej i orędownictwu św. Cecylii.

  6. Wczoraj rozpoczęliśmy tegoroczne rekolekcje dla dzieci. Spotkania przewidziane są jeszcze na dwie najbliższe soboty. Zaczynamy o godz. 10:00 w kościele. Zapraszamy dzieci z klas 0 – 5 oraz młodsze.

  7. Wielkopostny dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia w sobotę o godz. 10:00 w Seminarium Duchownym, a dla nauczycieli i wychowawców w przyszłą niedzielę o godz. 9:30 również w budynku Seminarium Duchownego.

  8. Gorąco zachęcamy dzieci do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w piątek o 17:00, dorosłych i młodzież o 18.:30. W niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 17:15.

  9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy blok tekstów z okazji 10. rocznicy papieża Franciszka. W tygodniku Niedziela” znajdziemy pomocny dodatek w przygotowaniu do spowiedzi – rachunek sumienia.