Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19.03.2023)

OGŁOSZENIA - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19.03.2023)

 1. Dzisiaj wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Zebrane ofiary są przeznaczone na budowę hospicjum stacjonarnego.

 2. Jutro uroczystość św. Józefa. Dlatego zapraszamy wszystkich mężczyzn na godz. 17.30 do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Kościoła i naszych rodzin.

 3. Również jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób, które oddały się w niewolę Maryi.

 4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w najbliższą sobotę, 25 marca. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.

 5. Ten dzień jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.

 6. Także w sobotę Siostra Mariola obchodzić będzie swoje imieniny, dlatego w sobotę o 7.00, a w niedzielę o 10.00 będą sprawowane Eucharystie w Jej intencji.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje parafialne. Naszego rekolekcjonistę o. Mirosława otoczmy modlitwą i zaplanujmy czas, by słuchać Słowa Bożego i poprzez spowiedź dobrze przygotować się do Wielkanocy.

 8. Ostatnie spotkanie w ramach rekolekcji dla dzieci odbędzie się w najbliższą sobotę. Zaczynamy o godz. 10:00 w kościele. Zapraszamy dzieci z klas 0 – 5 oraz młodsze.

 9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. W tygodniku Niedziela” przeczytamy o męskiej twarzy kościoła, czyli o wspólnotach męskich modlących się za Kościół i swoje rodziny. W najnowszym Małym Gościu” druga część miarki na Wielki Post.

 10. 25 marca przypada 31. rocznica powstania Diecezji Radomskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej Wszystkich Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego i Was Drodzy Bracia i Siostry do Radomskiej Katedry na godzinę 12.00.

  + Biskup Marek Solarczyk
 1. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca Ryszard Nachyła. Wieczny odpoczynek…