Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (23.07.2023)

OGŁOSZENIA - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (23.07.2023)

  1. Prace ze zmianą poszycia dachowego na ten rok zostały zakończone. Tak w całości za 3 lata będzie wyglądał nasz dach. Z serca dziękujemy za ogromną życzliwość i wsparcie finansowe. Za dodatkowe ofiary na ten cel z serca dziękujemy.

  2. Dzisiaj – zgodnie z zapowiedzią – po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach. Wrzucając dobrowolną ofiarę wspieramy Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

  3. We wtorek na Mszy św. o godz. 7.00 gromadzi się Rodzina Adopcyjna Dziecka Poczętego.

  4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności. W naszym kościele uczynimy to wspólnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

  5. Matce Najświętszej będziemy też polecali tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali na wakacje w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

  6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka. Tygodnik Niedziela” odpowiada na pytanie – co dalej stało się z Apostołami, jak wyglądało ich wędrowanie na krańce świata?

  7. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli: Piotr Konieczny i Elżbieta Gruszczyńska. Wieczny odpoczynek…