Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.11.2023)

OGŁOSZENIA - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.11.2023)

 1. Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a także Światowy Dzień Ubogich. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Ofiarami do puszek wesprzyjmy dzieło Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy nasze patronalne święto – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Obchody rozpoczniemy już w sobotę wieczorem śpiewając o 17.30 nieszpory, a potem uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych dobrodziejów, ofiarodawców naszej Parafii i kościoła. Główna suma odpustowa o 11.30 pod przewodnictwem ks. Infułata Stanisława Pindery. Prosimy, aby na Mszę św. o godz. 12.45 dzieci przyniosły ze sobą korony.

 3. Dziś o godzinie 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla Rodziców dzieci z klas trzecich.

 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Niewolników Maryi, a w czwartek o tej samej porze zapraszamy Czcicieli św. o. Pio.

 5. W środę wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Dziękujemy Panu Bogu za organistkę – s. Patrycję oraz za Chór Parafialny i Schole: Dziecięcą i Młodzieżową. Msza Św. w ich intencji o godz. 18.00.

 6. W sobotę na Mszy Św. o godz. 7.00 gromadzi się Rodzina Adopcyjna Dziecka Poczętego.

 7. Nasza Parafia organizuje 9 grudnia 2023 r. Mikołajkowy Turniej Szachowy z nagrodami. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Gorąco zapraszamy do udziału w turnieju. Regulamin na stronie internetowej Parafii.

 8. 27 listopada przypada wspomnienie NMP objawiającej Cudowny Medalik. Sama Maryja poleciła rozpowszechniać medalik i zapewniła, że wszyscy, którzy będą go nosić z ufnością i wiarą otrzymają wiele łask. Dlatego dziś Legion Maryi będzie je rozprowadzał. Św. Maksymilian Maria Kolbe promował Cudowny Medalik i pisał: „Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach“.

 9. Za tydzień w niedzielę będzie można wesprzeć leczenie chorej na nowotwór Kasi – mamy dwójki uczniów naszej szkoły. Po Mszach św., członkowie Stowarzyszenia „Filcaki” będą rozprowadzać ręcznie robione ozdoby i różne drobiazgi zbierając ofiary na ten cel. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 10. Przypominamy, że w naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy wszystkich naszych parafian!

 11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” papież przypomina, że od żadnego biedaka nie wolno nam odwrócić twarzy. Głównym tematem w tygodniku „Niedziela” są proroctwa dotyczące przyszłości. Co nas czeka w przyszłości i jak odczytywać znaki czasu? Nasze Siostry polecają swoje czasopismo „Rewerzanka”. W tym listopadowym numerze przeczytamy m. in. o miejscu, gdzie niebo styka się z ziemią oraz otrzymujemy piękne modlitwy za konających i dusze czyśćcowe. W najnowszym „Małym Gościu” fosforyzująca nalepka – gwiazda betlejemska do przyklejenia na stajenkę. Zachęcamy do lektury.

 12. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca – Paweł Wielocha. Wieczny odpoczynek…