Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (19.05.2024)

OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (19.05.2024)

  1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy nam ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

  2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką codziennie o godz. 17.30.

  3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Niewolników Maryi, a w czwartek dla czcicieli św. Ojca Pio.

  4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

  5. Wczoraj kolejne dwie klasy trzecie przystąpiły do I Komunii Świętej, a w najbliższą sobotę o godz. 10.00 i 12.00 rocznica I Komunii Św. dzieci klas czwartych. Spowiedź dla nich i ich rodzin w piątek o godz. 17.00.

  6. W kolejny czwartek, 30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja przejdzie ulicami: Orląt Lwowskich, Zbrowskiego, Zientarskiego i Kotarbińskiego. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy, zapraszamy liderów wspólnot i grup parafialnych na spotkanie 26 maja o godz. 17.00.

  7. W Boże Ciało (w godzinach popołudniowych), organizujemy wyjazd na największy w Polsce koncert uwielbienia „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie. Koszt: 60 zł. Zapisy (z opłatą) u ks. Piotra.

  8. Wczoraj rozpoczął się w Radomiu XII Tydzień Ewangelizacyjny. Program wywieszony jest w gablocie.

  9. Tydzień temu zapowiadaliśmy, że dziś miał być z nami misjonarz z Afryki, ks. Mirosław Bujak. Niestety, trafił do szpitala. Otoczmy go naszą modlitwą.

  10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o wspaniałym pełnym inicjatyw bł. Pier Giorgio Frassati. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Extra” a w nim przeczytamy m. in. jaką mamą dla Jezusa była Maryja, jakie są najpiękniejsze wizerunki Matki Bożej Brzemiennej. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuły dotyczące problematyki migracji za chlebem, jaką słoną cenę płaci się wyjeżdżając za pracą. Tygodnik „Idziemy” pomaga nam odkryć jakie otrzymaliśmy dary i charyzmaty od Ducha Św. Zachęcamy do lektury.