Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (26.05.2024)

OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (26.05.2024)

 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

 2. Dzisiaj również święto naszych kochanych MAM. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć. Zapraszamy, zwłaszcza wszystkie mamy, na Majówkę o godz. 17.30 lub tę pod krzyżem „na górce” o godz. 20.00.

 3. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.45 i 18.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji ul. Orląt Lwowskich do I ołtarza na skrzyżowaniu z ul. Zbrowskiego. Drugi ołtarz będzie usytuowany przy krzyżu na ul. Kotarbińskiego. Trzeci tradycyjnie przy krzyżu „na górce”, a do czwartego ołtarza zejdziemy przed kościół. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie naszych balkonów. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba we wtorek o godz. 18.30. Prosimy mężczyzn o przygotowanie ołtarzy w środę o godz. 16.00.

 4. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z liderami wspólnot i grup parafialnych na temat przygotowania Bożego Ciała.

 5. W Boże Ciało (w godzinach popołudniowych), organizujemy wyjazd na największy w Polsce koncert uwielbienia „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie. Koszt: 60 zł. Zapisy (z opłatą) u ks. Piotra lub w zakrystii. Zostało już tylko kilka miejsc.

 6. W piątek, 31 maja przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Msza Św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
   
 7. W najbliższą sobotę po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a w niedzielę o 8.00 adoracja dla Rodziny Różańcowej.

 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 9. Od 1 czerwca nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Jezusowego o godz. 17.30.

 10. 8 czerwca w Szkole Muzycznej wystąpi z koncertem nasza parafianka – anMari, kompozytorka, wokalistka. Pisze o sobie, że celem jest muzyki jest szerzenie piękna Boga, a jej muzyka jest pełna pokoju, radości i Bożej miłości. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

 11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” Paweł Ptasznik przypomina nam o nieprzemijającej wartości osoby i nauczania św. Jana Pawła II. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o naszej chrześcijańskiej odpowiedzialności za kościół, który jest naszym Domem. Tygodnik „Idziemy” zachęca nas m. in. do lektury wywiadów i artykułów na temat kobiecości i macierzyństwa. W najnowszym „Małym Gościu” dzieci znajdą wyjątkową dekorację na Boże Ciało.