Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - BOŻE CIAŁO (30.05.2024)

OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - BOŻE CIAŁO (30.05.2024)

  1. W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chcemy publicznie wyrazić naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami na zawsze w sakramentalnym znaku Eucharystii. Chcemy za tę obecność dziękować i tą obecnością się karmić i umacniać. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna, by prosić Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku.

  2. Od jutra, przez kolejne osiem dni, zapraszamy na eucharystyczną procesję. O godz. 17.30 odmówimy Litanię, a następnie wyruszymy na ulice naszego Osiedla.

  3. Jutro, w piątek 31 maja przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Msza Św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.

  4. W najbliższą sobotę po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a w niedzielę o 8.00 adoracja dla Rodziny Różańcowej.

  5. W najbliższą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się ostatni przed wakacjami Wieczór Uwielbienia. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  6. Dzisiaj w tygodnik „Niedziela” przeczytamy o I pielgrzymce papieża św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. To już 45 lat, więc warto wrócić do tego wydarzenia, bo wtedy wiele wydarzyło się w Polsce. Tygodnik „Idziemy” zachęca nas wszystkich do adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazuje się, że jest coraz więcej osób w Polsce adorujących Chrystusa. I to cieszy.