Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - IX NIEDZIELA ZWYKŁA (02.06.2024)

OGŁOSZENIA - IX NIEDZIELA ZWYKŁA (02.06.2024)

  1. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie o 17.30 odprawiamy nabożeństwo z Litanią do Serca Jezusowego.

  2. Dziś o godz. 19.00 ostatni przed wakacjami Wieczór Uwielbienia. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  3. Trwamy w „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Po Litanii do Serca Jezusowego wyrusza procesja eucharystyczna. W czwartek na Mszy św. wieczornej poświęcimy wianki z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.

  4. Przed nami pierwszy czwartek i piątek czerwca. Pamiętajmy, by w czwartek poświęcić chwilę na modlitwę w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu prosząc o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 kolejni kandydaci zostaną włączeni do grona lektorów i ministrantów. Zapraszamy do modlitwy w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. W sobotę 8 czerwca wspólnota Legionu Maryi będzie dziękowała za 45 lat istnienia Legionu w Polsce i 15 lat w naszej Parafii. Dlatego od godz. 7.30 do 17.30 będzie trwała nieustająca modlitwa dziękczynna w kaplicy Adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość, bo w tym dniu modlitwa tam będzie wyjątkowo zanoszona na głos.

  6. Przypominamy wszystkim Parafianom, że w czwartki członkowie IV wspólnoty neokatechumenalnej mogą nawiedzić nas w naszych mieszkaniach głosząc Ewangelię - Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Przyjmijmy ich z życzliwością.

  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o I pielgrzymce papieża św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. To już 45 lat, więc warto wrócić do tego wydarzenia, bo wtedy wiele wydarzyło się w Polsce. Tygodnik „Idziemy” zachęca nas wszystkich do adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazuje się, że jest coraz więcej osób w Polsce adorujących Chrystusa. I to cieszy.
     
  8. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: Zdzisław Siwiec, Krystyna Zych i Henryk Tokarski. Wieczny odpoczynek…