Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA XII NIEDZIELA ZWYKŁA (23.06.2024)

OGŁOSZENIA XII NIEDZIELA ZWYKŁA (23.06.2024)

 1. Dzisiaj życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta. O godz. 17.30 zaśpiewamy litanię w ich intencji.

 2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

 3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla ks. Prałata Jana, Czcigodnego Solenizanta podczas Mszy Św. o godz. 18.00.

 4. Natomiast w sobotę 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. O godz. 18.00 Msza Św. w intencji naszych Solenizantów – ks. Piotra Gruszki i dk. Piotra Kędzierskiego. Będzie to również chwila okazania wdzięczności Panu Bogu za 5-letnią posługę ks. Piotra w naszej Wspólnocie Parafialnej.

 5. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

 6. 25 czerwca we wtorek, na Mszy św. porannej gromadzi się rodzina adopcyjna dziecka poczętego.

 7. W najbliższą środę organizujemy pielgrzymkę na Św. Krzyż i do Wąchocka. Zapisy w zakrystii dzisiaj i jutro. Wyjazd o 7.30 sprzed kościoła. Cena 50 zł.

 8. Od przyszłego tygodnia wypominki w poniedziałek i we wtorek o 17.30.

 9. Jest szansa, że przy naszej Szkole Podstawowej nr 24 powstanie miasteczko rowerowe, ale to zależy od NAS. Gorąco więc zachęcamy do zagłosowania na ten projekt w budżecie obywatelskim na 2025 r. Aby zagłosować należy wejść na stronę www.konsultacje.radom.pl, kliknąć zakładkę „GŁOSUJEMY”, wybrać projekt nr 250 i przyznać 3 punkty.

 10. Składam serdeczne podziękowania Drogim Księżom, Siostrom Zakonnym, moderatorom i animatorom wszystkich wspólnot i grup parafialnych za miniony rok formacyjny. Bóg zapłać.

 11. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 12. Dzisiaj „Gość Niedzielny” wyjaśnia czym jest zdrowa religijność i czego należy wystrzegać się w naszej pobożności, aby nie zbłądzić w wierze. Tygodnik „Niedziela” przypomina w swych artykułach, że bycie ojcem to wyzwanie i najpiękniejsza rola życia. Tygodnik „Idziemy” przedstawia nam św. Jana Chrzciciela jakiego nie znamy. Jest już kolejne wydanie dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”, w którym podjęto temat rodzin
  z dziećmi wyjeżdżających na misje. Miłej lektury.

 13. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca – Jerzy Pawłowicz, Robert Giza, Maria Kwiatkowska i Maria Łączyńska. Wieczny odpoczynek…