Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - V Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela zwykła - 9 lutego 2020 r.

 


1. Dzisiaj Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji parafian z ul. Obr. Warszawy 4. Wspólnie podziękujemy za łaski otrzymane przez ręce Maryi. Teraz Figura Matki Bożej przybędzie do mieszkańców bloku przy ul. Obr. Warszawy 6. Zapraszamy Was na tę Eucharystię.

2. We wtorek, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 10.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje cierpienia złączyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Spowiedź św. już od godz. 9.30.

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. W środę kierujemy nasze prośby do Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach, podczas nowenny i Mszy Świętej. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie.

5. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści. Natomiast w tygodniku „Niedziela“ przeczytamy o sensie cierpienia, miłości i sile modlitwy.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Barbarę Szczygielską i Annę Baran – "Wieczny odpoczynek…"