Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

 

1. Odbyły się rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, ale teraz zadbajmy, by nasze dzieci uczestniczyły we Mszach św. niedzielnych, na Drodze Krzyżowej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ks. Witkowi za pięknie przeprowadzone rekolekcje i za pomoc w czasie tych dni naszym Katechetkom – Siostrze Wiesławie, Pani Ewie i Pani Joannie. Bóg zapłać naszym Scholom.

 

2. Gorąco polecamy nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o 17.15, a w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej.

 

3. Krzyż jest znakiem miłości Boga do każdego z nas. Pod chórem wystawiony jest Krzyż z kamieniem z Grobu Pana Jezusa z Jerozolimy. Nie przechodźmy obok Niego obojętnie. Wyraźmy naszą wdzięczność i miłość Krzyża przez ucałowanie. Można również złożyć tam ofiarę na urządzenie Grobu Pańskiego na Wielki Piątek.

 

4. Jałmużna - oprócz postu i modlitwy jest niezbędnym filarem właściwego przeżycia Wielkiego Postu, to forma miłości bliźniego. Po drodze krzyżowej będzie można złożyć swą ofiarę, jałmużnę dla potrzebujących.

 

5. Tradycyjnie II niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc misjonarzem w ich pracy duszpasterskiej. Najbliżej nas – bo na Ukrainie - swą misyjną posługę pełni ks. Krzysztof Wilk. Przy bocznym ołtarzu będzie stał kosz. Można go wypełnić środkami czyszczącymi i piorącymi oraz przyborami szkolnymi. Te dary naszych serc przeznaczamy dla parafian Ks. Krzysztofa Wilka.

 

6. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę.

 

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności – Teresę Mączkę, Waldemara Ciszewskiego i Janusza Kwapińskiego. Wieczny odpoczynek...

 

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę“ – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu sie z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu.

 

Jest również do nabycia dwumiesięcznik „Misyjne Drogi“.