Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej.
Betlejem – Ein Karemn – Yad Vashem – Góra Oliwna – Syjon Chrześcijański – Jerozolima – Jerycho – Qasr el Yahud – Morze Martwe – Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Nazaret – Kana Galilejska – Jezioro Galilejskie – Góra Błogosławieństw – Tabga – Kafarnaum – Góra Tabor

Termin: 02-09.03.2020r.

Dzień 1: Wylot z Polski do Izraela
Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie na dwie godziny przed planowanym odlotem.
Odprawa biletowo–bagażowa. Wylot do Tel Awiwu o 15.25. Lądowanie w Tel Awiwie o 20.10. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Betlejem, Ein Karem, Yad Vashem
Po śniadaniu Pole Pasterzy (gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa).
Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu).
Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jednaz najstarszych świątyń chrześcijańskich). Następnie udamy się do Karmelu w Betlejem związanego z Mała Arabką. Następnie Ein Karem: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Potem Yad Vashem (największe w Izraelu muzeum upamiętniające ofiary Holokaustu). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: Góra Oliwna, Syjon Chrześcijański
Po śniadaniu Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą).Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką), Grota Pojmania i grób Matki Bożej. Dalej Kościół św. Piotra in Gallicantu (gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa). Następnie Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, Wieczernik (miejsce ustanowienia wielu sakramentów) i tradycyjny grób Dawida. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: Jerozolima
Po śniadaniu: Jerozolima: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia NMP) i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego(najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Następnie Mur Zachodni - ŚcianaPłaczu (najświętsze miejsce dla religii judaistycznej). Dalej Betania: miejscowość Marty, Marii i Łazarza (przyjaciół Jezusa). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: Jerycho, Qasrl Al–Yehud, Morze Martwe
Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką do Jerycha (jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie). Widok na Górę Kuszenia, dalej sykomora (drzewo Zacheusza). Następnie Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w wodach Jordanu. Po południu kąpiel w Morzu Martwym(najniżej położonym miejscem na świecie). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: Cezarea Nadmorska, Góra Karmel, Kana Galilejska, Nazaret
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Cezarea Nadmorska (przejazd obok stanowiska archeologicznego, ukazującego stolicę rzymskiej Palestyny). Krótki postój nad Morzem śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu. Dalej przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Dalej kościół - Stella Maris – z grotą Eliasza (wedle tradycji miejsca zamieszkania proroka). Następnie przejazd do Kany Galilejskiej (dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Potem przejazd do Nazaretu: tam Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 7: Jez. Galilejskie, Kafarnaum, Góra Błogosławieństw, Tabga, Góra Tabor
Po śniadaniu Góra Błogosławieństw. Następnie Kafarnaum: dom św. Piotra, synagoga. Dalej Tabgha: kościół Prymatu św.Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb.
Potem: rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Po południu Góra Tabor (miejsce Przemienienia). Obiadokolacja. Nocleg. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 8: Powrót do Polski
Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godzinie 11.25. Lądowanie w Warszawie o godzinie 14.25. Zakończenie pielgrzymki.


Cena: 3 990PLN/os.(cena skalkulowana dla grupy 46 os.)

Cena zawiera:
- Przelot izraelskimi linami lotniczymi, Lot na trasie: Warszawa – Tel Awiw – Warszawa, bagaż główny 23 kg, bagaż podręczny 8 kg;
- Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
- 7 noclegów w hotelach 3/4* (pokoje 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3-osobowych);
- Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
- Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (10000 EUR), NNW (7000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych;
- Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika;
- Przedstawiony program pielgrzymki;
- Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim);
- Podatek VAT.

Cena nie zawiera:
- zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide – trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę ok 65USD/osoby(płatne na miejscu u przewodnika);

- napojów do obiadokolacji;
- dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej 170PLN/osoby płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę;
- dopłaty do pokoju 1-osobowego – 200USD/osoby;
- posiłków niewymienionych w programach – istnieje możliwość dopłaty do 6 lunchów – 95USD/osoby;
- wydatków własnych;
- transferów na lotnisko w Warszawie;
- świadczeń nie wymienionych w ofercie;

WAŻNE INFORMACJE:
1. Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie mogą być wbite pieczątki ani syryjskie, ani libijskie.
2. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
3. B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze.
4. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie

Biuro Podróży ORLANDO TRAVEL Sp. z o.o. 32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2D
Tel./Fax: +48 12 276 24 39 wew. 23
Tel. kom. +48 791 992 802
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl
NIP: 944-20-64-651, REGON: 351384359, KRS: 00001181382