OGŁOSZENIA - NIEDZIELA PALMOWA - 29.03.2026

  1. Dziękujemy Panu Bogu za dar rekolekcji. Bóg zapłać za pełną skupienia i zasłuchania Waszą obecność, za dobrze przeżyty sakrament spowiedzi św.
  2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Podczas wszystkich Mszy Świętych ma miejsce obrzęd błogosławienia palm, a procesja będzie po Mszy Św. o godz. 11.30.
  3. Dzisiaj jesteśmy zaproszeni na Drogę Krzyżową ulicami Radomia. Początek przy kościele farnym o godz. 19.00. Nasza Parafia będzie niosła Krzyż w czasie 11 stacji.
  4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej. Po skończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji. Po powrocie z Kościoła zasiądźmy do wspólnej kolacji. A po niej gorąco zachęcamy do ponownego odwiedzenia Świątyni. Adorację o 21.00 poprowadzi Domowy Kościół.
  5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Początek wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00, a wcześniej, bo o godz. 9.00 zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową, a na g. 15.00 wszystkich dorosłych. Ostatnie Gorzkie Żale o godz. 21.00. Nasza młodzież zaprasza na Adorację o godz. 22.00.
  6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Plan adoracji umieszczony jest w gablocie. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w naszym kościele od 9.00 – 13.00.
  7. W sobotnią noc rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 21.00, a zakończy około północy procesją rezurekcyjną.
  8. W Wielkanoc pierwsza Msza św. o godz. 7. 00. W I i II dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 20. 00, a chrzty będą udzielane na Mszy św. o godz. 12. 45.
  9. Alumn Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Warszawie Jakub Rafał Wojutyński ma przyjąć 23 maja br. święcenia diakonatu. Módlmy się za niego.
  10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” odpowiedź na pytanie, dlaczego w czasie ostatniej wieczerzy nie było baranka. Znakomity tekst pozwalający lepiej zrozumieć, co wydarzyło się w Wieczerniku i na Kalwarii. W najnowszym „Małym Gościu” – co znaleziono w Jerozolimie pod płytą grobową, a gdzie złożono ciało Pana Jezusa. Zapraszamy do lektury.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszła Grażyna Głogowska. Wieczny odpoczynek…

Ostatnie artykuły